آیا شیرکانی از بیمه سینا می رود؟ / یک عضو جدید در هیات مدیره بیمه سینا

به گزارش ریسک نیوز،در حالیکه عمر مدیریت شیرکانی در بیمه سینا هنوز به سه سال نرسیده و به تازگی ریبرندینگ بیمه سینا را کلید زده شنیده ها از برخی تغییرات در  بیمه سینا خبر می دهند.

 منابع خبری از احتمال عضویت رضائی ،مدیر بیمه های اتش سوزی بیمه ایران در پست هیات مدیره بیمه سینا حکایت می کنند.

نگاهی به وضعیت بیمه سینا نشان می دهد ، ضریب توانگری شرکت در چهار سال گذشته همواره نزولی بوده است در سال ۹۲ ضریب توانگری شرکت ۱۵۹ بوده و سطح توانگری ۱ را به خود اختصاص داده است. در سال ۹۳ این عدد به ۹۱ کاهش پیدا کرده و در سال ۹۴ رقم ۸۴ را به خود اختصاص داده است. این در حالی است که ضریب توانگری بیمه سینا در سال گذشته ۷۷ بوده است. در صورتی که این روند نزولی همچنان ادامه داشته باشد، بیم آن می رود که سطح توانگری شرکت از سطح ۲ به سطح ۳ سقوط نماید.

بخش قابل توجهی از سرمایه گذاری های بیمه سینا در شرکت های زیر مجموعه بنیاد مستضعفان می باشد. شرکت درحال حاضر سهامدار ۲ درصدی بانک سینا و ۳ درصدی شرکت کشاورزی و دامپروری مگسال می باشد که هر دو از زیر مجموعه های بیناد مستضعفان می باشند.

به گزارش ریسک نیوز ،حساب قابل توجه دیگر در ترازنامه، زیان انباشته شرکت است. نگاهی به این حساب در سال های گذشته نشان می دهد که در سال های ابتدای دهه ۹۰ بیمه سینا در مواقعی حقوق بازده صاحبان سهام منفی را تجربه کرده است. روند سودآوری شرکت در سال های بعد تنها به کاهش زیان انباشته شرکت اختصاص یافته و سودی بین سهامداران شرکت تقسیم نشده است. در صورتهای مالی ۹ ماهه منتهی به آذر ماه ۹۵ شرکت این زیان انباشته مبلغ ۲۲۲ میلیارد ریال گزارش شده است. با توجه به میزان سودآوری شرکت در سال های اخیر چنین به نظر می رسد که  این زیان انباشته تا قبل از سال ۹۷ وارد ناحیه سود نخواهد شد.

حال باید دید برخی تغییرات در هیات مدیره به تحولات مدیریتی در راس هرم این شرکت بیمه ای می انجامد یا خیر ؟

اخبار مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *