تازه ترین تحلیل ها از اوضاع دلار و طلا

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)، قیمت طلا در هفته گذشته با رشد ۲ درصدی روبرو شد تا برای دومین هفته متوالی با افزایش همراه شده باشد.
قیمت هر اونس نقره نیز در هفته ای که گذشت بیش از ۳ درصد افزایش داشت و به بیش از ۱۶٫۵۰ دلار رسیده است.
در حالی که طی روزهای آینده آمارهای اقتصادی چندانی در آمریکا منتشر نخواهد شد، تحلیلگران بازارهای بین المللی بر این باورند که ارزش دلار و اوراق قرضه آمریکا بیشترین تاثیر را بر روند نوسانات قیمت طلا و سایر فلزات گرانبها خواهد داشت.
تحلیلگران ساکسو بانک بر این باورند که به قدرت رسیدن دونالد ترامپ در ۲۰ ژانویه موجب افزایش نااطمینانی و نگرانی در بازارهای بین المللی خواهد شد. هنوز سئوالات و ابهامات زیادی درباره سیاست های اقتصادی و مالی ترامپ وجود دارد.
شاخص ارزش دلار که پیش از این به بالاترین سطح در ۱۴ سال اخیر رسیده است، طی هفته گذشته با افت ۱٫۷۵ درصدی روبرو شده است.
تحلیلگران موسسه سرمایه گذاری سی ام سی مارکتس نیز اعلام کردند که قیمت طلا در کوتاه مدت بین ۱۱۷۲ تا ۱۲۰۰ دلار در هر اونس تثبیت خواهد شد.
بیل باروش از موسسه سرمایه گذاری آی آی تریدر نیز گفت: به نظر می رسد دلار آمریکا در کوتاه مدت روند نزولی خود را ادامه خواهد داد و این مساله در نهایت به نفع قیمت طلا خواهد بود.
وی افزود: هنوز نگرانی های زیادی نسبت به اوضاع اقتصادی آمریکا وجود دارد و این مساله می تواند مانع بزرگی برای افزایش بیشتر نرخ بهره در سال ۲۰۱۷ میلادی باشد.
برپایه گزارش سایت طلا، باروش پیش بینی کرد که در صورت کاهش قیمت طلا به ۱۱۵۰ دلار در هر اونس فرصت مناسبی برای خرید فراهم خواهد شد.
تازه ترین نظرسنجی موسسه سی ام ئی نشان می دهد که فدرال رزرو آمریکا با احتمال ۴۰ درصد برای نخستین بار در سال ۲۰۱۷ میلادی در نشست ماه می نرخ بهره را افزایش خواهد داد و این احتمال برای نشست ژوئن به بیش از ۶۸ درصد رسیده است.
تحلیلگران موسسه آر جی او فیوچرز نیز اعلام کردند که احتمال افت بیشتر قیمت طلا همچنان وجود دارد و سرمایه گذاران منتظر کاهش قیمت طلا تا سطح ۱۱۲۵ دلاری هستند تا برای خرید اقدام کنند.

اخبار مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *