تقویت تامین مالی در بازار سرمایه

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)،  شاپور محمدی، سرمایه‌های فرابورس را بهره‌گیری از اعضای هیات‌مدیره خوشنام و متعهد، مدیران با انگیزه و ساعی و نیز نیروی انسانی چابک دانست و افزود: مدیرعامل فرابورس نیز به‌عنوان یکی از مدیران بسیار موفق در عرصه بازار سرمایه شناخته می‌شود، چراکه با انعطاف‌پذیری بالا و در پیش گرفتن رویه‌های روان کاری در انجام امور همواره سعی کرده، مسیر رو به رشد فرابورس را استمرار بخشیده و حفظ کند. به گفته محمدی در حال حاضر امکانات مقرراتی و پتانسیل‌های موجود در فرابورس شرایطی را فراهم کرده تا با سرعت و قدرت بیشتری شاهد حرکت فرابورس در مسیر پیشرفت و شکوفایی باشیم. وی همچنین وظیفه سازمان بورس را نیز کمک به پیشرفت ارکان بازار سرمایه دانست و تاکید کرد: ما وظیفه داریم هر کمکی که در جهت تقویت بورس‌ها از جمله فرابورس می‌توانیم، انجام دهیم تا شاهد حضور قدرتمند ارکان بازار سرمایه در تامین مالی اقتصاد کشور باشیم.
به گزارش جهان صنعت،رییس سازمان مسیر حرکت بورس انرژی و بورس کالا را نیز بسیار رو به رشد خواند و ضمن تقدیر از تلاش دست‌اندرکاران و مسوولان آنها ادامه داد: کیک بازار سرمایه به آن اندازه بزرگ است که فضای کافی برای شکوفایی و رشد تمامی ارکان وجود دارد و هر کدام از ارکان کارکرد خود را دارند و بنا به همین اهمیت و کارکرد به وجود آمده‌اند. به گفته وی لازم است تا تمامی هم‌افزایی‌ها در ارکان بازار سرمایه را تعریف کنیم و برای موفقیت هرچه بیشتر بازار سرمایه تعاملات خوبی با دولت و مجلس شورای اسلامی داشته باشیم. وی در بخش دیگری از سخنانش با مهم خواندن اعتماد سرمایه‌گذاران به سازوکار بازار سرمایه عنوان کرد: اعتماد سرمایه‌گذاران خط قرمز ما به شمار می‌رود و بر این اساس وظیفه خود می‌دانیم با شایعات و حواشی مقابله کنیم. رییس سازمان بورس، بازار سرمایه را نهاد عمومی حاکمیتی عنوان و تاکید کرد: حمایت از حقوق صاحبان سهام را با کاهش ریسک‌های عملیاتی بازار، افزایش شفافیت‌ها و انعکاس صادقانه اخبار تداوم خواهیم بخشید تا به این وسیله از بروز شایعات بی‌اساسی که اعتماد سهامداران را خدشه‌دار می‌کند، جلوگیری کنیم. وی با ابراز امیدواری نسبت به افزایش سهم بازار سرمایه در تامین مالی اقتصاد، بیان کرد: امیدواریم با انجام اقدامات موثر و هدفمند نقش پررنگی در تامین مالی بخش خصوصی، بخش تعاونی و بعضا دولت ایفا کنیم.

تلاش برای افزایش نقش فرابورس
در ادامه امیر‌هامونی نیز با تشکر از رییس سازمان بورس و هیات همراه وی برای بازدید از فرابورس، گفت: یک ماه دیگر فرابورس تولد ۹ سالگی خود را جشن خواهد گرفت و باعث افتخار است اعلام کنیم در این مدت به کمک تلاش تمامی همکارانمان اعم از هیات‌مدیره، مدیران و کارکنان و همچنین حمایت‌ها و همکاری‌های سازمان و شواری عالی بورس توانسته‌ایم ارزش بازار فرابورس را تا حدود ۹۷۶ هزار میلیارد ریال افزایش دهیم.
مدیرعامل فرابورس توسعه و تعمیق بازارها، به کار گرفتن ابزارهای معاملاتی جدید برای تامین مالی بخش‌های مختلفی از اقتصاد کشور را رسالت فرابورس عنوان و بیان کرد: طی این مدت با تسهیل شرایط برای ورود بنگاه‌های اقتصادی به فضای بازار سرمایه، شرکت‌های زیادی در بازارهای سهام فرابورس پذیرش شده‌اند و همچنین اوراق تامین مالی زیادی را نیز برای کسب نقدینگی شرکت‌ها، موسسات، صنایع و حتی دولت وارد چرخه معاملاتی بازار فرابورس کرده‌ایم. وی ورود اسنادخزانه اسلامی، اوراق اجاره دولت، اوراق رهنی و سایر اوراق تامین مالی به بازار فرابورس را از اقدامات خوب بازار سرمایه برای تامین مالی دولت و اقتصاد مسکن دانست و افزود: همچنین برای تامین مالی بخش‌های دیگر اقتصادی از جمله شرکت‌های کوچک، متوسط و دانش‌بنیان، راه‌اندازی بازار SME و پذیرش صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه را در دستور کار داریم. لازم به ذکر است‌ در پایان این نشست از زحمات هشت ساله رسول سعدی که طی چهار دوره ریاست هیات‌مدیره فرابورس را بر‌عهده داشته و نقش موثری در عملکرد رو به رشد این رکن بازار سرمایه ایفا کرده است، قدردانی به عمل آمد.
 

اخبار مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *