تقویت ۴۶ واحدی شاخص کل بورس

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)،ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی بیش از ۲۵۷ میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از ۶۲۲ میلیون سهم  و اوراق مالی قابل معامله طی ۵۱ هزار و ۹۹۸  نوبت داد و ستد بود.
شاخص کل هم ‌وزن با کاهش ۱۶ واحدی عدد ۱۷ هزار و ۳۱۲ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص سهام آزاد شناور با افزایش ۱۲۹ واحدی به رقم  ۹۱ هزار و ۳۱۹  واحد دست یافت.
شاخص بازار اول در حالی با افزایش ۱۲۱ واحدی به رقم  ۵۸ هزار و ۴۱۹  واحد دست یافت ولی شاخص بازار دوم با کاهش ۳۶۱ واحدی عدد ۱۸۹ هزار و ۴۲  واحد را به نمایش گذاشت.
معاملات سهام در نماد ملی صنایع مس ایران با ۳۶ واحد، پالایش نفت بندر عباس با ۲۴ واحد و پالایش نفت تهران با ۱۸ واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.
به  نوشته ایبِنا،در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت های آسان پرداخت پرشین با ۲۹ واحد، هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس با ۲۸ واحد و آسان پرداخت پرشین با ۲۲ واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی را در برآورد این نماگر به دوش کشیدند.امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با افزایش ۷ واحدی به رقم ۹۲۱ واحد رضایت داد.

اخبار مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *