تکذیب عدم پرداخت وام در بانک کشاورزی

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)،روح الله خدارحمی گفت : رعایت انضباط مالی و کنترل منابع و مصارف رویکرد عمومی تمامی بانکهاست و بانک کشاورزی نیز از این قاعده کلی مثتثنی نیست اما این روند مانع اعطای تسهیلات نشده است.
وی بانک کشاورزی را بانکی تخصصی با جامعه هدف و الگوی اعتباری خاص توصیف کرد و به صدا و سیما افزود : حمایت از طرح های اقتصاد مقاومتی ، توسعه مکانیزاسیون، گسترش سیستم های ابیاری نوین ، توسعه کشت گلخانه ای و حمایت از پرورش ماهی در قفس در استان های ساحلی از اولویت های بانک کشاورزی است و محدودیتی برای اعطای تسهیلات در این بخش ها وجود ندارد.
عضو هیئت مدیره بانک کشاورزی گفت : از ابتدای سالجاری روند تشکیل پرونده و بررسی طرح های کشاورزی در این بانک ادامه داشته است و هم اکنون پرونده های متعددی در مرحله بررسی و اعطای تسهیلات است.
خدارحمی افزود : سالانه ۳۵۰ هزار میلیارد ریال برای اعطای تسهیلات پیش بینی شده است که تا پایان سال محقق خواهد شد.
وی گفت : در بخش توسعه سیستم های آبیاری نوین ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده که تاکنون ۲۰۰ میلیارد تومان پرداخت شده است و روند پرداخت ادامه دارد.
خدارحمی خاطرنشان کرد : بخش عمده تسهیلات اعطایی برای طرح های بخش کشاورزی از محل اعتبارات توسعه ملی با نرخ ۱۴ درصد و برای مناطق محروم با نرخ ۱۰٫۵ درصد پرداخت می شود ، همچنین نرخ تسهیلات اعطایی به بخش مکانیزاسیون ۱۵ درصد است که کشاورزان از ان استقبال می کنند.

اخبار مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *