حقوقی‌ها بورس را سبز پوش کردند

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)، کریم امیری با اشاره به رشد بیش از ۳ هزار واحدی شاخص بورس در مردادماه، در خصوص دلایل رشد بازار در این مدت گفت: بیشترین دلیل رشد بازار سرمایه در این مدت حضور پررنگ حقوقی ها در بورس بوده است.
این کارشناس بازار سرمایه افزود: از سوی دیگر وضعیت مناسب و متعادل قیمت جهانی نفت و برخی کالاها نیز موجب ثبات قیمتی در بورس و رشد برخی نمادهای معاملاتی در ماه گذشته شدند.
وی اضافه کرد: با این وجود هر چند تحول بنیادی در اقتصاد و بازار سهام در ماه گذشته رخ نداده است اما عوامل یاد شده در کنار پایان فصل مجامع شرکتها و نیز کاهش نرخ سود بانکی موجب ادامه جو روانی مثبت در معاملات بازار سهام شده است.
وی اذعان داشت: همچنین پس از افت شاخص و نیز قیمتها در بورس از نیمه خرداد تا پایان تیرماه، قیمت سهام شرکتها به سطح مطلوب و جذابی برای خرید و سرمایه گذاری رسید که این عامل خود موجب ورود نقدینگی و خرید سهام در بورس در مرداد ماه شد.
به گزارش تسنیم،این کارشناس بازار سرمایه افزود: در صورتی که سهامداران با دید بلندمدت در بورس سرمایه گذاری کنند و نوسانات ایجاد شده در بازار، برنامه ریزی و استراتژی آنها را مختل نکند، در کنار عواملی چون رونق اقتصادی می توان به تداوم کسب سود بالا در بورس امیدوار بود. 

اخبار مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *