حل مشکلات بانکی برای حضور سرمایه گذاران

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)،غلامرضا سلیمانی  با اشاره به بهره برداری از طرح پتروشیمی شیراز با سرمایه گذاری ۲۶۰۰ میلیارد تومانی در روزهای گذشته با حضور معاون اول ریاست جمهوری گفت: شرکت نیروگاهی بهبهان تا یک ماه آینده به بهره برداری می رسد و شرکت فولاد نی ریز تا پایان سال جاری افتتاح رسمی می شود.
سلیمانی درباره بهره برداری نیروگاه بهبهان گفت: دو واحد ۱۶۰ مگاواتی به بهره برداری رسیده است و با بهره برداری واحد سوم امیدواریم تا پایان سال جاری برق ما به شبکه سراسری کشور وارد شود.
وی درباره پروژه فولاد نی ریز گفت : این واحد ۸۰۰ هزار تنی می تواند با افزایش تولید داخل کشور به صادرات نیز کمک کند و همچنین در افزایش اشتغال تاثیر بسزایی دارد.
مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری غدیر درباره حضور سرمایه گذاران خارجی در کشور گفت: بعد از برجام شرکت های بزرگی از ایتالیا، آلمان، اسپانیا، ترکیه، کره و ژاپن و سوئد و نروژ به کشور ما آمدند و برخی هم کار خود را در برخی از شرکتهای ما آغاز کردند.
وی ادامه داد : در صورت حل مشکلات بانکی پیش رو و نقل و انتقالات آسان پولی ، منابع خارجی به کشور ما وارد خواهد شد.
سلیمانی افزود: علاوه بر منابع خارجی ، فناوری و نوآوری نیز به کشور وارد خواهد شد.
وی با بیان اینکه مبالغ وارد شده به این پروژه ها مبالغ بسیار بزرگی است ، گفت : باید مسائل بانکی حل شود تا بتوانیم مبالغ مربوط به این پروژه ها را به راحتی به کشور وارد کنیم.
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری غدیر گفت : تا پایان سال جاری سرمایه شرکت را در دو مرحله ابتدا به ۵۴۰۰ میلیارد تومان و در مرحله بعد ۷۲۰۰ میلیارد تومان افزایش خواهیم داد.
وی افزود : در مرحله اول ، افزایش سرمایه شرکت از محل اندوخته شرکت سرمایه گذاری انجام می شود و ما برای افزایش این سرمایه مبلغی را از سهامداران دریافت نمی کنیم و در مرحله بعد از طریق مجمع فوق العاده این کار را خواهیم کرد.
به گزارش بورس نیوز، سلیمانی ادامه داد: با افزایش سرمایه و رسیدن به مبلغ ۷۲۰۰ میلیارد تومانی ؛ این شرکت ۲ میلیون یورویی خواهدشد که سرمایه ثبت شده نسبتا خوبی است و می تواند در مقابل شرکت های بزرگ اروپایی و چند ملیتی قد علم کند.
سلیمانی با اشاره به اینکه اقتصاد در حال رشدی داریم ، گفت : این مبلغ سرمایه برای شرکت ما مبلغ قابل قبولی است و ما امیدواریم که این اقدام در آینده ادامه داشته باشد.

اخبار مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *