دلایل عدم بازگشت برخی نمادها به بورس

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)،در همین ارتباط، مدیریت نظارت بر ناشران بورس  عنوان کرد: استراتژی و خط مشی سازمان در خصوص توقف نماد معاملاتی شرکت ها و بازگشایی آنها در سریع ترین زمان ممکن تغییر نکرده و عدم بازگشت برخی از نمادها به تابلوی معاملات دلایل خاصی خود را دارد.
سعید محمد علیزاده به مشکلات موجود بر سر راه بازگشایی نماد بانک ها اشاره کرد و گفت: توقف نماد معاملاتی برخی از بانک ها به دلیل مشکلات آنها با بانک مرکزی در خصوص ارائه گزارش مالی بر اساس استانداردهای ifrs است و بانک ها با سازمان حسابرسی و بانک مرکزی در خصوص موضوع مطروحه با مشکل مواجه شده اند.
وی با بیان اینکه به صورت روزانه پیگیری ها و مکاتبات لازم از سوی مقامات مسئول در سازمان بورس با شرکت ها انجام می شود، گفت: دلایل توقف نماد شرکت ها به صورت روزانه بررسی می شود و پیگیری های لازم در خصوص رفع مشکلات موجود بر سر راه بازگشایی نماد معاملاتی آنها انجام می شود.
از این رو در صورتیکه موانع موجود رفع نشده باشد، نماد همچنان در لیست فهرست نمادهای متوقف باقی می ماند و در صورت رفع مشکل بلافاصله اقدمات لازم جهت بازگشایی نماد انجام می شود.
به نوشته بورس نیوز،مدیر نظارت بر ناشران بورسی به دلایل توقف نماد برخی از شرکت ها همچون”کگل” و “کگاز” اشاره کرد و ابراز داشت: شرکت معدنی و صنعتی گل گهر در حالی به دلیل برگزاری مجمع جهت تغییر سرمایه شرکت متوقف شده که این امر با مشکلاتی همراه شده و در کنار آن نیز شرکت شیشه و گاز به دلیل برخی از ابهامات در پیش بینی درآمد هر سهم آن متوقف شده است که تاکنون طبق پیگیری های سازمان و مکاتبات انجام شده با شرکت ها موانع و مشکلات موجود مرتفع نشده است.

اخبار مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *