ركورد زني ادامه دار قيمت طلا

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)، به نقل از سی ان بی سی،یورگ کاینر مدیر موسسه سرمایه گذاری سوییس آسیا کاپیتال افزود: نیروهای ساختاری بازار موجب خواهد شد تا قیمت جهانی طلا در میان مدت نیز به روند صعودی خود ادامه دهد. به نظر من قیمت طلا تا ۱۸ ماه آینده همچنان افزایش خواهد یافت.
این تحلیلگر ارشد اقتصادی اظهار داشت: ببینید بازارها همواره در کوتاه مدت عملکرد چندان خوبی ندارند، ولی به نظر من در میان مدت عملکرد بازار طلا بسیار خوب خواهد بود. بررسی روند تاریخی تحولات بازار طلا این واقعیت را نشان می دهد. به نظر من روند صعودی قیمت طلا تا زمانی ادامه خواهد یافت که ثبات نظام مالی و رفتار دولت آمریکا برقرار شود.
وی در ادامه تاکید کرد: به نظر من بخشی از افزایش قیمت جهانی طلا می تواند به علت عدم اعتماد نسبت به رفتار ژئوپلیتیک آمریکا باشد، این مساله موجب افزایش فزاینده تقاضای مکان امن سرمایه گذاری برای طلا خواهد شد.
این تحلیلگر اقتصادی افزود: گرچه شاید برخی از افراد بر این باور باشند که ارزش دلار و شاخص سهام تاثیر زیادی بر روند قیمت طلا دارد ولی به نظر من عامل اصلی افزایش قیمت طلا می تواند عدم اعتماد نسبت به رهبری و دولت آمریکا و نظام مالی این کشور باشد.
وی تصریح کرد: در شرایط کنونی بخش ناچیزی از دارایی و سرمایه جهانی به طلا اختصاص یافته است و طی ماه های آینده افزایش تقاضا برای این فلز زرد موجب رشد فزاینده قیمت خواهد شد.
به نوشته طلا،به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری فرانسه، مذاکرات برگزیت و تنش های سیاسی بین المللی به خصوص اوضاع شبه جزیره کره و خاورمیانه می تواند تاثیر زیادی بر روند نوسانات نرخ ارز و قیمت کالاهای راهبردی به خصوص طلا داشته باشد.
وی در پایان پیش بینی کرد که سطح مقاومتی قیمت طلا تا ۱۸ ماه آینده ابتدا ۱۴۰۰ تا ۱۴۵۰ دلار خواهد بود.

اخبار مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *