رکود ادامه دار بورس در آخرین روزهای سال

به گزارش بانکداران ۲۴ (Bankerشاخص کل هم‌وزن نیز امروز ۷۳.۹۹ واحد رشد کرد و به رقم ۱۵ هزار و ۴۲۸ واحدی رسید. همچنین شاخص آزاد شناور رشد ۳۹ واحدی را تجربه کرد و تا رقم ۸۳ هزار و ۵۷۰ واحدی بالا رفت. شاخص بازار اول نیز رشد ۱۲ واحدی را تجربه کرد، اما شاخص بازار دوم ۵۲ واحد افت کرد.
در معاملات امروز نماد سرمایه‌گذاری غدیر با ۵۶ واحد تاثیر در شاخص کل بیشترین نقش را در نوسانات موجودی دماسنج بازار ایفا کرد. پس از این نماد، ایران‌خودرو و فولاد مبارکه بیشترین نقش را در نوسانات شاخص کل داشتند.
امروز در گروه خودرویی‌ها وضع نسبت به روزهای گذشته تا حدودی بهتر بود هر چند که نمادهایی همچون ایران‌خودرو، آهنگری تراکتورسازی ایران و مهندسی نصیر ماشین افتی قابل توجه را شاهد بودند. در نبود خودرو ۵۳ درصد از خریدها مربوط به افراد حقیقی و مابقی مربوط به افراد حقوقی بود. این نماد در آخرین قیمت معامله حتی بیش از ۵ درصد افت را تجربه کرد.
اما در گروه فلزات اساسی اکثریت نمادها شرایط بهتری نسبت به روز گذشته را نشان می‌دادند. در این گروه ۴۳ میلیون و ۹۰۳ هزار سهم به ارزش بیش از ۹ میلیارد تومان در ۳ هزار و ۵۱۲ نوبت مورد داد و ستد قرار گرفت.
در گروه مواد دارویی شرایط چندان مساعد نبود و همچون روزهای گذشته نمادهای این گروه در قیمت پایانی و آخرین قیمت معاملات روند کاهشی را تجربه کردند. نماد گروه دارویی برکت که مدتی است وارد بورس تهران شده در روزهای گذشته نیز شاهد ادامه روند کاهشی در قیمت پایانی خود است. قیمت این سهم امروز تا ۱۹۱ تومان هم پایین آمد. این در حالی است که قیمت کفی که برای آن سهم در زمان عرضه‌اش در نظر گرفته بودند، ۲۴۰ تومان بود.
در گروه سیمانی‌ها امروز تعداد زیادی از نمادها روند رو به رشدی را تجربه کردند هر چند که تعدادی از آنها بودند که تا سقف ۵ درصد نیز ریزش داشتند. در گروه محصولات شیمیایی اما شرایط متفاوت بود و بیشتر نمادها شرایط کاهشی را تجربه کردند.
ارزش معاملات امروز به رقم ۹۳۱ میلیارد و ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بالغ شد که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۲ میلیون و ۵۰۵ هزار سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۵۱ هزار و ۴۶ نوبت داد و ستد بود.
به نوشته ایسنا،آیفکس نیز امروز ۱.۷ واحد بالا رفت و به رقم ۸۵۳.۶ رسید. ارزش معاملات فرابورس ایران به رقم ۲۶۱ میلیارد و ۶۰۷ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان بالغ شد که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۴۷۲ میلیون و ۹۳۲ هزار سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۲۵ هزار و ۶۸۴ نوبت داد و ستد بود.

سایر عناوین این مطلب:

اخبار مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *