سایت استخدام کاریاب

واریز یارانه خرداد ۹۶

واریز یارانه خرداد ۹۶ روز ۲۶ خرداد ماه ۱۳۹۶ در ساعت ۲۴:۰۰ خواهد بود. زمان واریز خرداد اردیبهشت ۹۶ در همین صفحه رسما اعلام میشود و به اطلاع هم میهنان عزیز خواهد رسید. تاریخ واریز یارانه خرداد ۹۶ را فقط در صورت اطلاعیه رسانه ملی در این صفحه درج میکنیم.

هفتاد و ششمین مرحله از یارانه نقدی ساعت ۲۴ جمعه ۲۶ خرداد ۹۶ به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود و قابل برداشت است

یارانه 

ساده ترین تعریف برای یارانه نوعی کمک مالی است. این کمک مالی از بخش دولتی برای رفاه حال اقشار مختلف جامعه می باشد. در یارانه رفاه عمومی ملت مد نظر است. در واقع می توان یارانه را نوعی مالیات اما به صورت منفی در نظر گرفت و در رده بودجه دولتی در نظر گرفته می شود. اما گفتیم مالیات منفی، منظور ما از مالیات منفی این است که پرداخت آن از سوی دولت به مردم می باشد. اهدافی مختلف در پشت پرده ی واریز یارانه قرار دارد که می توان به اجتماعی بودن، مسائل سیاسی فرهنگی، جنبه اقتصادی بودن، توسعه ای و موارد مهمی دیگر اشاره نمود. اما اگر بخواهیم به صورت کلی تری اهداف مهم یارانه را بررسی نماییم  باید گفت که در ابتدا هدفمند نمودن منابع مد نظر بوده است سپس ثابت بودن قیمت ها را می توان در نظر گرفت و در آخر هدف مهم دیگر که لازم است به آن اشاره شود توزیع درآمد می باشد.

واریز یارانه خرداد ۹۶

واریز یارانه خرداد ۹۶ برای کشور ایران یک تحول و تغییر بزرگ اقتصادی محسوب می شد که با مدیریت درست می توانست تغییری اساسی را در وضعیت کشور و اقشار جامعه ایجاد نماید. پرداخت یارانه نقدی به افراد ایران از سال ۱۳۹۸ ماه آبان آغاز شد و روند پرداخت یارانه نقدی تا کنون نیز ادامه دارد. مبلغ یارانه از ابتدا ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان بود که این میزان تا کنون یعنی سال ۹۶ نیز ثابت بوده و تغییری در افزایش مقدار آن صورت نگرفته است. خبر های متفاوتی مبنی بر افزایش مبلغ نقدی یارانه وجود داشت که قرار بود از فروردین ماه سال۹۶ این تغییرات مشاهده شود و یارانه فروردین افزایش یابد اما خبری مبنی بر صحت این امر و تغییر در یارانه خرداد وجود ندارد. بنابراین اخباری که درباره افزایش میزان یارانه خرداد در سال جدید وجود دارد صحت ندارند.

واریز یارانه خرداد ۹۶

قانون هدفمند کردن یارانه ها 

یکی از مهمترین تحولات اقتصادی در کشور ایران طرح هدفمندسازی یارانه ها می باشد. بر اساس این طرح هر ماه میزانی یارانه نقدی به مردم ایران تعلق می گیرد که این مقدار به حساب فرد سرپرست خانواده واریز می گردد و قابل برداشت است. در اواخر سال ۱۳۸۹ بود که این طرح به اجرا در آمد. بخش عمده این طرح در سال ۱۳۹۰ به انجام رسید. عنوان بزرگترین تحول اقتصادی ایران به طرح هدفمندسازی یارانه ها تعلق دارد. با توجه اطلاعات موجود در این زمینه فاز اول اجرای این طرح با شکست مواجه شد و حتی باعث شد تعدادی از خانواده ها در زیر خط فقر قرار گیرند.

دولت احمدی نژاد بود که قانون هدمند کردن یارانه ها را ارائه داد. پس از ارائه این طرح با انجام یکسری تغییرات در آن توانست به تصویب مجلس برسد. احمدی نژاد رئیس جمهور ایران در تاریخ ۲۷ آذر سال ۱۳۸۹ بود که این طرح و مواد آن را به طور کامل و رسما اعلام نمود. پس از آن قوانینی جدید و دستوراتی متفاوت در مورد کالا ها و خدمات مختلف ارائه گشت. بر اساس این طرح ۱۶ نوع کالا و خدمات مختلف به قیمت بین المللی عرضه شدند. اما در این مدت علاوه بر کالاهای اعلام شده ی قبلی کالاهایی دیگر نیز مانند بنزین، گاز، نفت، برق، آب، گندم، شکر، برنج، گازوئیل، روغن نیز به قیمت بازار آزاد ارائه گردید.

اما با توجه به این امر و برای جلوگیری از به وجود آمدن تورم دولت می تواند درآمد حاصل از افزایش قیمت را به میزان ۲۰ هزار میلیاد تومان بین مردم توزیع نماید. همچنین مقداری از این درآمد می تواند برای دولت به منزله ی خسارت مربوطه در نظر گرفته شود. با توجه به اطلاعات موجود در سال ۹۱ نرخ دلار ۱۲۲۶ تومان بود که قرار بود هرچه بیشتر از درآمد تفاوت نرخ دلار می بود به صورت مجزا قرار داده شود و بخشی از آن در زمینه یارانه ها اختصاص داده شود.

واریز یارانه خرداد ۹۶

تمامی افراد به دنبال پیدا کردن تاریخ واریز یارانه خرداد ماه هستند که قرار است بعد از سال نو و در اولین ماه سال پرداخت گردد و همچنین اخباری درباره ی افزایش یارانه خرداد نیز وجود دارد. روال پرداخت مانند سابق خواهد بود. می توان گفت که به مدت ۵ سال است که از طرح هدفمند سازی یارانه ها می گذرد. در این مدت یارانه مربوط به هر خانواده به حساب سرپرست آن خانواده واریز گشته است. یارانه هر ماه به ازای هر نفر پرداخت می گردد و به صورت نقدی به حساب سرپرست خانواده واریز می گردد. مبلغ یارانه خرداد پرداختی از ابتدا ۴۵۵۰۰ بوده و تا کنون هم مبلغ آن همین مقدار باقی مانده است. اخبار مربوط به زمان و تاریخ واریز یارانه توسط سازمان هدفمند سازی یارانه ها اعلام می گردد. بر اساس اخبار اعلام شده در مورد واریز رایانه خرداد ۹۶ باید گفت که این سازمان زمان واریز یارانه خرداد ۹۶ را تاریخ ۳۱ اعلام کرده است که یارانه خرداد نیز به حساب مشخص شده واریز خواهد شد. اما در مورد اخبار موجود در زمینه افزایش مبلغ یارانه خرداد باید گفت که اخبار جدیدی در این مورد در دست نیست و سازمان هدفمندسازی یارانه ها نیز در مورد افزایش مبلغ یارانه خرداد اخباری منتشر نکرده است پس می توان گفت مبلغ یارانه خرداد همان مقدار قبلی است که ماه های پیش نیز واریز می شد.

تاریخ واریز یارانه خرداد ۹۶

مدت چندین سال است که از طرح واریز یارانه در کشور می گذرد و هر ماه مبلغی برای افراد به عنوان یارانه واریز می گردد. این مبلغ هر ماه و در انتهای ماه واریز می شود و می توان گفت واریز یارانه خرداد ماه نیز به همین صورت خواهد بود. یارانه خرداد که هر ماه نیز پرداخت می شود به ازای هر نفر ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان می باشد که پس از واریز قابل برداشت از حساب است. اخبار مختلفی درباره زمان واریز یارانه خرداد ۹۶ وجود دارد که بر اساس اطلاعات موجود که توسط سازمان هدفمند سازی یارانه ها اعلام می شود، تاریخ واریز یارانه خرداد ۹۶ روز ۳۱م خواهد بود که این بار نیز مبلغ واریز یارانه به حساب افراد سرپرست خانوده واریز خواهد شد و به گفته آنها تغییری در مبلغ یارانه خرداد انجام نخواهد شد و همان مقدار قبلی می باشد.

یارانه خرداد

روزانه اخبار مختلفی درباره میزان و مقدار مبلغ یارانه ها در بین افراد منتشر می گردد. بعضی از این اخبار مبنی بر افزایش مبلغ یارانه پرداختی هر ماه می باشد یعنی قرار است یارانه خرداد افزایش یابد. مبلغ واریز یارانه هر ماه ۴۵۵۰۰ تومان می باشد که بر اساس شایعات موجود در بین افراد قرار است این میزان افزایش یابد. کلیه اخبار مربوط به مبلغ، تاریخ و زمان واریز یارانه توسط سازمان هدفمند سازی یارانه ها اعلام می گردد که این سازمان نیز تاکنون خبری مبنی بر افزایش مبلغ واریز یارانه اعلام نکرده است و مبلغ یارانه همان ۴۵۵۰۰ تومان است که به حساب سرپرستان خانواده واریز می گردد. براساس شایعات موجود مبلغ مربوط به واریز یارانه قرار بوده است که از سال جدید افزایش پیدا کند اما هیچ اخباری در مورد صحت این گفته وجود ندارد و زمان واریز یارانه خرداد ۹۶، تاریخ ۳۱ ماه اعلام شده است و افزایش مبلغ یارانه خرداد ماه صحت ندارد.

تاثیر یارانه ها

دولت نهم بود که طرح هدفمندی یارانه ها را اعلام کرد و پس از مدتی توسط دولت دهم اجرا گردید. از اهداف طرح هدفمندی یارانه ها و واریز یارانه برای خانوارها، رفاه آن ها بود اما متاسفانه دیده می شود که اهداف واقعی این طرح مورد توجه قرار نگرفته است و طرح واریز یارانه مشکلاتی را برای طبقات ضعیف جامعه به همراه داشته است. به طوری که می توان گفت طرح واریز یارانه در دولت یازدهم به یک دغدغه ی اقتصادی تبدیل شده است.

اعمال اندکی تغییرات در طرح واریز یارانه ها مورد نیاز است و روش فعلی برای واریز یارانه ها منصفانه نیست. در جامعه اقشار مختلفی از افراد با درآمد و شغل های متفاوتی موجود هستند، بعضی از این افراد دارای درآمد مناسبی هستند و گویا هیچ نیازی به دریافت یارانه ندارند و اما عده ای دیگر از افراد وجود دارند که درآمد مناسبی نداشته و گویا شدیدا نیازمند دریافت یارانه هستند. با وجود افراد با طبقات مختلف تمامی آن ها به یک میزان یارانه دریافت می کنند که این امر منصفانه نیست. علی طیب نیا این موضوع را درباره طرح واریز یارانه ها در مجلس اعلام نمود و از ایجاد تغییرات خبر داد. همچنین وزیر اقتصاد اعلام کرد لازم است طبقات کم درآمد یارانه بیشتری از دولت دریافت کنند و برای طبقاتی با درآمد مناسب واریز یارانه صورت نگیرد.

بعد از گذشت زمان زیادی از اعلام این خبر متاسفانه هیچ تغییری صورت نگرفته است و روال قبلی در واریز یارانه بدون هیچ گونه اصلاحی در جریان است. مبلغ ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان مربوط به واریز یارانه هر ماه در مقایسه با افزایش چشمگیر قیمت انواع کالاها و خدمات مختلف عملا هیچ ارزشی ندارد. این مبلغ هیچ کارایی ندارد و نمی تواند نیاز خانواده های تهی دست و فقیر را بر طرف نماید. در مورد طرح هدفمندی یارانه ها و واریز یارانه در واقع قرار بود مبلغ آن به صورت درصدی هر سال افزایش یابد اما تا کنون تغییری در مبلغ واریز یارانه صوت نگرفته است. اما باید اشاره کرد که قیمت کالا ها و محصولات و خدمات مختلف در طول این چند سال که طرح هدفمندی یارانه ها ارائه شده است تغییر کرده اما مبلغ واریز یارانه به همان صورت باقی مانده است.

افزایش مبلغ یارانه خرداد ۹۶

بر اساس خبرهای موجود درباره افزایش مبلغ واریز یارانه در سال ۹۶ اما این خبر صحت نداشته و مبلغ یارانه خرداد ماه نیز همان ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان می باشد و واریز یارانه خرداد ۹۶ ماه سال جدید نیز مانند قبل خواهد بود. تصمیم گرفته شده بود تا یارانه تعداد زیادی از افراد که از نظر مالی دارای شرایط مناسبی هستند حذف گردد و در زمان دولت یازدهم این تصمیم عملی گشت و تعداد چند میلیون نفر از لیست افرادی که هر ماه واریز یارانه برای آن ها صورت می گیرد، خط زده شدند. بر اساس اخبار موجود باید گفت که اگر دولت اجازه نمی داد تا قیمت کالاها و خدمات مختلف افزایش یابد اکنون مبلغ واریز یارانه می توانست کارآمد باشد و همچنین پاسخگوی نیاز افراد و اقشار ضعیف جامعه نیز باشد.

صحت یارانه ۲۵۰ هزار تومانی در سال ۹۶ 

با توجه به وجود مشکلات مختلف زندگی مردم و افزایش قیمت کالا ها و خدمات مختلف در سطح کشور به راستی مبلغ واریز یارانه هر ماه جوابگوی افراد ضعیف و طبقات پایین جامعه نیست و تمامی افراد ملت ایران همه امیدوار هستند سازمان هدفمندسازی یارانه ها هر چه زودتر بتواند مبلغ واریز یارانه افراد را افزایش دهد تا لااقل این مبلغ تا حدودی بتواند جوابگوی نیاز آن ها باشد. قرار بود واریز یارانه خرداد۹۶ نسبت به سال های گذشته متفاوت باشد یعنی اخباری مبنی بر افزایش مقدار واریز یارانه خرداد وجود داشت ولی متاسفانه این سازمان در این باره خبری منتشر نکرده است و مبلغ واریز یارانه خرداد ۹۶ نیز همان ۴۵ هزار و ۵۰۰ هزار تومان است که به حساب افراد سرپرست خانواده واریز خواهد شد.

اما باید اشاره نمود علاوه بر وجود اخبار مختلف درباره افزایش مبلغ واریز یارانه، مقداری که واریز می گردد نیز تعیین شده بود که به گفته افراد این مبلغ ۲۵۰ هزار تومان بود و قرار بود یارانه فروردین این مقدار باشد. به گفته ی وزیر تعاون، واریز یارانه ۲۵۰ هزار تومانی نیز باعث خوشبختی فقرا نمی شود. ما باید به جای امیدوار کردن افراد به افزایش مبلغ واریز یارانه عمل مهم دیگری انجام دهیم و آن ایجاد یک شغل برای افراد سرپرست خانواده است یعنی کار درست این است. اینکه ما افراد را به واریز یارانه هر ماه امیدوار کنیم و سپس به دلایل مختلف سعی در پس گرفتن و لغو آن داشته باشیم اصلا کار درستی نیست. در واقع با این کار ثروت بعضی افراد افزایش می یابد و اختلاف طبقاتی افراد در جامعه زیاد می شود. ما باید تلاش کنیم تا به سمت تولید پیش برویم و اما با ایجاد شغل.

 

حذف یارانه ثروتمندان ادامه دارد 

۷۴ میلیون در لیست افرادی قرار داشتند که هر ماه یارانه دریافت می کردند اما بر اساس یکسری اقدامات قرار است تعداد زیادی از این افراد از لیست دریافت یارانه حذف گردند و واریز یارانه برای این افراد صورت نخواهد گرفت. بر اساس اخبار موجود قرار است تا یارانه ۴ میلیون و ۸۵۳ هزار و ۳۸۶ نفر از اشخاصی که درآمد آن ها بیستر از میزان ۳میلیون تومان است حذف شود. اما با توجه به اخبار موجود هنوز هم تعداد دقیقی از افرادی که از لیست دریافت یارانه حذف شده اند وجود ندارد. این خبر توسط رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور منتشر گردید. وی همچنین بیان کرد که حذف یارانه افراد منجر به نارضایتی آن ها خواهد شد گویا بر اساس اخبار موجود رایانه تعدادی از بازنشستگان آموزش و پرورش نیز قطع گردیده و واریز یارانه برای این افراد صورت نگرفته است. طبق روال همیشه معمولا واریز یارانه ۲۶ هر ماه بوده است که این بار نیز تاریخ واریز یارانه خرداد ۳۱ ماه خواهد بود.

اما در مورد اینکه چه افرادی و با چه شرایطی از لیست دریافت یارانه حذف خواهند شد ربیعی، وزیر کار بیان کرد که معیارهای مختلفی در این زمینه نقش دارند و دارایی های افراد در این مورد مد نظر است یعنی دارا بودن مسکن، دارا بودن خودرو، داشتن درآمد مناسب و حتی مسافرت های افراد نیز از دارایی های آن ها محسوب می شود و می تواند در حذف افراد از لیست دریافت یارانه نقش داشته باشد. ربیعی اشاره کرد تا کنون ۲٫۱ میلیون نفر به صورت قطعی از لیست دریافت یارانه حذف شده اند. اما در مجلس نیز قانونی در این زمینه ارائه شده و بر اساس رای مجلس قرار است تا تقریبا یارانه ۶ میلیون نفر از افراد به صورت کامل حذف شود.

در بین افرادی که تاکنون از لیست دریافت یارانه حذف شده اند و واریز یارانه برای آن ها صورت نگرفته است افرادی هم هستند که به اشتباه نام آن ها در لیست حذف یارانه قرار گرفته است و با وجود اینکه این افراد شکایت نیز کرده اند اما واریز یارانه به حساب آن ها صورت نگرفته است و حتی اگر مشکل موجود نیز برطرف شود و مجددا واریز یارانه برای این افراد صورت گیرد امکان واریز یارانه های معوق برای این دسته از افراد وجود ندارد. بنابراین علاوه بر اینکه خبری از افزایش مبلغ یارانه نیست بلکه یارانه تعداد زیادی از افراد حذف شده است. اما در مورد افردی که یارانه آن ها حذف شده است و اینکه تعداد آن ها کم هم نیست باید گفت مبلغی که برای آن ها واریز نشده است پس صرف چه کاری شده است؟

چه کسانی در لیست حذف یارانه قرار خواهند گرفت؟ 

در بین افرادی که یارانه آن ها حذف شده است پس از بررسی مشخص شد که تعدادی از این افراد کارگر ساده بودند، درآمد بسیار کمی داشتند و حتی تعدادی از این افراد بدون شغل بودند و هیچ درآمد ماهیانه ای نداشتند و اسامی این افراد به اشتباه در لیست حذف یارانه قرار گرفته بود. با وجود شکایت های این افراد و اعتراض به وضعیت پیش آمده متاسفانه نتوانستند راه به جایی ببرند. در صورتی که قرار بر این باشد که یارانه فردی حذف شود و واریز یارانه برای آن خانوار صورت نگیرد پیامی مبنی بر حذف یارانه به آن ها ارسال می شود که متاسفانه تعدادی از افرادی که یارانه آن ها حذف شده است هیچ پیامی مبنی بر حذف یارانه شان دریافت نکرده اند و بدون هیچ اطلاعی یارانه این افراد قطع شده و در لیست حذف یارانه قرار گرفته اند.

براساس اخبار موجود در زمینه طرح هدفمندی یارانه ها باید ببینیم دولت برای سال جدید چه برنامه ای دارد و روال حذف و تغییرات یارانه در سال جدید به چه صورت خواهد بود. برنامه دولت بر اساس لایحه ی بودجه ی سال جدید ۹۶ در مورد واریز یارانه نقدی ۴۸ هزار میلیارد تومان را پیش بینی نموده است این به این معناست که در سال هفتم هم پرداخت یارانه برای افراد ادامه خواهد داشت و تغییری در این زمینه فعلا اعلام نشده است.

زمزمه هایی مبنی بر حذف کامل واریز یارانه نقدی پس از شروع کار دولت یازدهم وجود داشت یعنی اخبار حاکی از آن است که قرار بوده پرداخت یارانه به طور کامل حذف گردد اما تا امروز فقط یارانه تقریبا ۳ میلیون نفر قطع شده است. خبرهای دیگری مبنی بر این است که مجلس اعلام کرده باید یارانه دست کم ۴۰ میلیون نفر از خانوارها حذف گردد و روند پرداخت یارانه برای آن ها متوقف گردد. باید نکته ای مهم را بیان نمود که بر اساس نظر کارشناسان در زمینه پرداخت یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی با توجه به تورم های موجود ارزش آن فقط ۸ هزار تومان می باشد و هیچ ارزش و کارایی ندارد.

چه تعداد از افراد، یارانه دریافت نمی کنند؟ 

گفته شده که بر اساس آمار مربوط به کسانی که یارانه آن ها حذف شده است افراد نیازمندی نیز موجود بوده اند که وجود اشتباه باعث حذف یارانه آن ها شده است. روند حذف یارانه ی بعضی از خانوار ها باید بر اساس وجود اطلاعات دقیقی صورت گیرد تا اشتباهاتی در این زمینه وجود نداشته باشد اما به دلیل حذف یارانه افراد نیازمند اصلا معلوم نیست بر چه اساسی یارانه این افراد حذف شده است معلوم است که اطلاعات اشتباهی در این مورد وجود دارد زیرا تعداد زیادی از افراد با وضعیت مال مناسب وجود دارند که هنوز هم یارانه دریافت می کنند.

در آستانه سال گذشته بود که دولت بودجه مربوط به یارانه سال آینده را به مجلس اعلام نمود این امر نشان می دهد که روند پرداخت یارانه در سال آینده نیز وجود خواهد داشت و زمان واریز یارانه فروردین ماه نیز توسط سازمان، در سال جدید اعلام خواهد شد. مطابق با روال ماه های گذشته تاریخ واریز یارانه خرداد ۹۶ نیز به افراد اعلام خواهد شد و مبلغ تعیین شده به حساب افراد سرپرست واریز می گردد. مبلغ یارانه خرداد ۹۶ نیز مانند قبل خواهد بود و افزایشی در مبلغ یارانه فروردین وجود ندارد.

در سال های گذشته بود که دولت در اقدامی تصمیم گرفت تا پرداخت یارانه را قطع کند و هزینه های آن را در پخش سلامت و پزشکی استفاده نماید اما این اقدام عملی نشد. دولت از مردم خواست تا دوباره برای دریافت یارانه ثبت نام کنند و امید بود بر اساس طرح ارائه شده میلیون ها نفر از دریافت یارانه انصراف دهند اما مردم ترجیح دادند یارانه نقدی را دریافت کنند.

واریز یارانه در سال ۹۶

دولت در دو سال ۹۵ و ۹۶ تقریبا به صورت یکسانی پیش بینی بودجه برای پرداخت یارانه نقدی داشته است. هنگامی که لوایح بودجه این دو سال نگاهی بیندازید متوجه این مسئله خواهید شد. بنابراین می توان گفت در سال پیش رو این امکان وجود دارد که حذف یارانه افراد با درآمد مناسب امسال وجود نداشته باشد. با توجه به اخبار موجود دولت میزان ۴۸ هزار میلیارد تومان را برای طرح هدفمندی یارانه در سال ۹۶ پیش بینی و تعیین کرده است.

اما لازم است تا به انواع روش های نقدی و غیر نقدی منابع مالی به دست آمده از اصلاحات مربوط به قیمت ها و خدمات انجام شده به افراد نیازمند تعلق گیرد. این قانون مربوط به طرح هدفمند کردن یارانه ها است و مربوط به لایحه بودجه سال ۹۵ و تبصره ۱۴ می باشد. همچنین لازم به ذکر است که این قانون برای سال ۹۶ نیز مطرح شده و اجرای آن توسط دولت به تصویب رسیده است.

کاهش ارزش یارانه نقدی با وجود تورم 

مبلغ یارانه واریزی برای مردم ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان می باشد که ارزش این مبلغ در آذر ماه سال ۸۹ به ۱۵ هزار تومان رسید. بنابراین بر اساس این مشکلات لازم بود تا یارانه در هر سال افزایش ۱۰ درصدی داشته باشد تا ارزش آن حفظ شود. همزمان با این مشکل تورم افزایش داشته است و قدرت اقتصادی اقشار مختلف جامعه تا ۲۵ درصد کاهش داشته است. همچنین کاهش پیدا کردن ارزش پول ملی همزمان با این اتفاقات باعث به وجود آمدن مشکلات بیشتری شده است.

فرایند هدفمند سازی یارانه ها یکی از تحولات مهم اقتصادی بود که در دولت قبل اتفاق افتاد این طرح بزرگترین طرح اقتصادی ایران بود. این قانون در زمستان سال ۸۷ بود که به صورت یک لایحه از طرف دولت ارائه گردید و سپس پس از تغییراتی به تصویب رسید. بالاخره این طرح در آذرماه سال ۸۹ رسما از طریق رسانه ها اعلام گردید. اما اتفاق مهم دیگری که به مشکلات اقتصادی دامن زد افزایش نرخ دلار در بازارهای داخلی و کاهش ارزش پول ایران بود و سپس این اتفاق با سرعت بیشتری رشد پیدا کرد تا جایی که نرخ ارز ۳ برابر زمانی بود که هدفمند کردن یارانه ها اتفاق افتاد. بنابراین تورم یک چالش جدی برای رفاه مردم به حساب می آید به طوری که خانوارهای فقیر و کم درآمد نسبت به سایر خانوارها که از  نظر مالی وضعیت بهتری دارند کاهش رفاه بیشتری را تجربه کردند.

بنابراین با وجود تمامی مشکلات بحث شده کارشناسان در این زمینه عقیده دارند که بایستی مبلغ مربوط به یارانه ها سالانه ۱۰ درصد افزایش داشته باشد تا بتواند مبلغ یارانه واریزی ارزشی برای مردم داشته باشد. لازم به ذکر است که قرار بود مبلغ یارانه در سال جدید افزایش پیدا کند اما واریز یارانه خرداد ۹۶ مانند ماه های قبل خواهد بود و همان مقدار باقی می ماند. هدف از این طرح رفع بعضی مشکلات اقتصادی بود. قرار بود با این طرح بهبود حاصل شود اما به دلیل سایر مشکلات همزمان در به سر انجام رسیدن این طرح مشکلاتی حاصل شد. قرار بود به محرومین رسیدگی شود و فاصله طبقاتی از بین رود اما توفیق چندانی در این زمینه به دست نیامد و افزایش قیمت کالا ها و خدمات در واقع باعث شد تا هزینه های خانوارها از درآمد آن ها پیشی بگیرد و عملا یارانه واریزی ارزشی نداشته باشد.

با توجه به گفته های اکبر رنجبر زاده دولت با وجود اینکه از منابع نفت و مالیاتی کشور درآمدهایی به دست آورده اما مبلغ یارانه ها را ثابت نگه داشته است. رنجبر زاده تاکید کرد دولت قانون هدفمند کردن یارانه ها را صحیح اجرا نکرده است. نماینده مردم اسد آباد نیز در این زمینه تاکید داشت تا دولت به اجرای صحیح قانون هدفمندی یارانه ها بپردازد، گویا دولت نیاز به یک قانون مشخصی در این مورد دارد.

نظر شما در رابطه با واریز یارانه خرداد ۹۶ چیست؟ لطفا دیدگاه های خود را با ما مطرح کنید


واریز یارانه خرداد ۹۶ ، مبلغ واریز یارانه خرداد ۹۶ ، زمان دقیق واریز یارانه خرداد ۹۶ ، تاریخ واریز یارانه خرداد ۹۶ ، نقد و بررسی واریز یارانه خرداد ۹۶

نوشته واریز یارانه خرداد | زمان واریز یارانه خرداد ۹۶ اعلام شد اولین بار در سایت استخدام کاریاب پدیدار شد.

]]

اخبار مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *