طلا تا پایان سال گران می شود

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)،به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکو نیوز،تحلیلگران موسسه تی دی اس افزودند: فدرال رزرو رویکرد کاملا محتاطانه ای در قبال افزایش نرخ بهره دارد و این مساله می تواند طی ماه های آینده موجب کاهش ارزش دلار و افزایش قیمت جهانی طلا شود.
فدرال رزرو آمریکا سال گذشته ۳ بار نرخ بهره را افزایش داده ولی در نشست اخیر خود در ماه ژانویه تصمیم گرفت تا بهره را بدون تغییر حفظ کند.
وزارت کار آمریکا به تازگی اعلام کرده است که اوضاع بازار کار و اشتغال در ماه ژانویه بهبود یافته و این مساله موجب تقویت ارزش دلار و کاهش قیمت طلا شده است.
موسسه تی دی اس افزود: با در نظر گرفتن این مساله که نرخ بهره آمریکا هنوز بسیار پایین است و با توجه به افزایش نرخ تورم، پیش بینی می شود فدرال رزرو عجله چندانی برای افزایش نرخ بهره نداشته باشد و این مساله در نهایت به نفع قیمت طلا خواهد بود.
این موسسه سرمایه گذاری پیش بینی کرده است که با افزایش شاخص سهام این احتمال وجود دارد که قیمت هر اونس طلا تا ۱۳۱۶ دلار کاهش یابد.
به نظر می رسد ادامه روند نزولی ارزش دلار و پایین بودن نرخ بهره واقعی موجب خواهد شد تا قیمت جهانی طلا تا پایان امسال افزایش یابد.
 به  نوشته طلا ،موسسه سرمایه گذاری ام کی اس سوییس نیز بر این باور است که سرمایه گذاران بین المللی برای ورود به بازار طلا در شرایط کنونی به دقت تحولات بازار سهام را زیر نظر دارند.

اخبار مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *