طلا قادر به رقابت با دلار نیست

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)،به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکونیوز، جفری کریستین   در ادامه افزود: پیش بینی ما نسبت به قیمت طلا در سال ۲۰۱۷ میلادی کمتر از پیش بینی است که قبل از پیروزی ترامپ در انتخابات آمریکا اعلام شده بود.
وی گفت: البته پیش بینی ما این است که قیمت جهانی طلا در بلندمدت با افزایش بیشتری روبرو خواهد شد. پیش بینی ما این است که قیمت طلا در سال ۲۰۱۷ میلادی به طور میانگین به ۱۳۰۰ دلار خواهد رسید، این رقم در شش ماه نخست ۲۰۱۷ میلادی به ۱۲۸۰ تا ۱۲۸۵ دلار می رسد و این رقم در شش ماه دوم نیز به ۱۳۲۰ دلار افزایش خواهد یافت.
این تحلیلگر اقتصادی گفت: کاهش مالیات ها در اقتصاد آمریکا موجب خواهد شد تا سرمایه گذاران زیادی به بازار سهام روی آورند و سرمایه گذاران خارجی زیادی جذب خواهند شد. بنابر این ارزش دلار و شاخص سهام افزایش خواهد یافت.
این در حالی است که موسسه اچ اس بی سی نیز در تازه ترین گزارش خود پیش بینی کرد که قیمت طلا سطح حمایتی ۱۱۰۰ دلاری را از دست نخواهد داد و این سطح را حفظ خواهد کرد. قیمت طلا بی شک در شرایط کنونی در حالت تدافعی قرار دارد.
به نوشته سایت طلا،موسسه اچ اس بی سی افزود: تقویت ارزش دلار مهمترین چالش برای قیمت طلا طی ماه های آینده خواهد بود. حملات تروریستی اخیر در آلمان و ترکیه نتوانسته است موجب افزایش تقاضای مکان امن سرمایه گذاری برای طلا شود.
اظهارات اخیر جانت یلن رئیس فدرال رزرو آمریکا در خصوص بهبود اوضاع بازار کار و اشتغال نیز موجب افزایش ارزش دلار شده و این عامل فشار زیادی را بر قیمت طلا وارد کرده است.
برخی کارشناسان اقتصادی معتقدند که اگر سطح حمایتی ۱۱۰۰ دلاری شکسته شود، بهترین فرصت برای خرید خواهد بود.
 

اخبار مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *