عقب‌گرد ۲۲۳ واحدی شاخص کل بورس

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)،شاخص کل هم‌وزن نیز با کاهش ۶۲ واحدی عدد ۱۵ هزار و ۲۶۳ واحد را تجربه کرد. امروز همچنین شاخص سهام آزاد شناور با کاهش ۳۰۲ واحدی به عدد ۸۶ هزار و ۱۸۷ واحد دست یافت.
شاخص بازار اول اما در حالی با کاهش ۱۳۱ واحدی به عدد ۵۵ هزار و ۸۸۲ واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با ۶۲۹ واحد افت روی رقم ۱۶۶ هزار و ۸۲۰ واحد متوقف شد.
امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آی‌فکس) با کاهش ۸ واحدی به عدد ۸۲۶ واحد دست یافت.
براساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی ۳ شرکت ایران‌خودرو با ۳۷ واحد، پالایش نفت اصفهان با ۲۱ واحد و صنایع پتروشیمی خلیج فارس با ۱۶ واحد کاهش بالاترین تاثیر منفی را در محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.
در مقابل معاملات سهام در نماد معاملاتی ۳ شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با ۲۴ واحد، توسعه معادن و فلزات با ۱۰ واحد و فولاد مبارکه اصفهان با ۸ واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت را در برآورد این نماگر به دوش کشیدند.
ارزش کل معاملات امروز بورس تهران به بیش از ۱۹۶ میلیارد تومان بالغ شد که ناشی از دست به دست شدن ۸۵۷ میلیون و ۱۷۳ هزار سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۴۶ هزار و ۱۰۳ نوبت داد و ستد بود.
طی معاملات امروز، نماد معاملاتی شرکت‌های بین‌المللی توسعه ساختمان، مواد ویژه لیا، اوراق مشارکت صدانا، از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد شرکت‌های پالایش نفت تبریز، اوراق مشارکت سخاور، اوراق مشارکت سایتل، اوراق مشارکت لیزینگ امید، اوراق مشارکت میدکو، اوراق مشارکت نفت و گاز پرشیا، گلوکوزان، سامان گستر اصفهان، سرمایه‌گذاری نیرو، کاغذ‌سازی کاوه و بین‌المللی توسعه ساختمان متوقف شدند.
امروز همچنین آگهی عرضه اولیه ۴۷ میلیون و ۱۸۲ هزار و ۳۱ سهم شرکت ریل سیر کوثر در نماد حسیر برای روز چهارشنبه این هفته در فرابورس منتشر شد.
 امروز در بازار دوم سهام، کمتر از ۱۶۴ میلیون سهم اعتباری کوثر مرکزی به ارزش بیش از ۱۷ میلیارد تومان به طور بلوکی معامله شد.
در این بازار ۹۶ میلیون سهم پتروشیمی جم به ارزش کمتر از ۹۲ میلیارد تومان از سوی سهامدار عمده کد به کد شد. اندکی بیش از ۶۶ میلیون سهم سرمایه‌گذاری ملی ایران اما به ارزش بیش از ۱۰ میلیارد تومان به کدهای درون گروهی انتقال یافت. کمتر از ۱۰ میلیون سهم صنعتی دریایی ایران نیز به ارزش بیش از ۸ میلیارد تومان کد به کد شد.
۱۶ میلیون سهم گسترش صنایع انرژی آذراب به ارزش بیش از ۴ میلیارد تومان با معاملات کد به کد سهامدار عمده روبه‌رو شد. در جریان بازار عادی بورس امروز در سرمایه‌گذاری سایپا ۲۶ میلیون سهم با هدف بازارگردانی کد به کد شد.
  امروز بازار سهام در حالی معاملات متعادل و رو به منفی را تجربه کرد که با حمایت ضعیف برخی حقوقی‌ها در نمادهای پر بیننده و شاخص‌ساز، در محدوده صفر تابلو (قیمت پایانی) نوسان معاملات مدیریت شد. این در حالی بود که در گروه معدنی‌ها و با پیشرو شدن سنگ‌آهنی‌ها اقبال عمومی برای خرید سهام پررنگ‌تر بود.
  اجباری شدن خرید سهام از سوی صندوق‌های با درآمد ثابت بر اساس کف حداقلی ۵ درصدی دارایی‌ها در بازار سهام در حالی از روز گذشته ابلاغ شد که بررسی‌ها نشان می‌دهد، صندوق‌های درآمد ثابت براساس اساسنامه و چینش دارایی‌ها هیچ گاه نمی‌توانند کمکی به بازار سهام کنند، زیرا چهارچوب تعریف شده برای آنها برای تمرکز بر بازار سهام تفاوت اساسی با اساسنامه صندوق‌های با درآمد ثابت دارد.
به نوشته فارس، امروز بازار سهام بازار متعادل و توأم با افزایش عرضه سهام بود که با بازارگردانی ضعیف برخی حقوقی‌ها در محدوده صفر تابلو در اغلب نمادهای معاملاتی پر بیننده بازار مدیریت شد.
در این بین برخی نمادهای معاملاتی کوچک بازار از جمله تک سهم‌های دارویی، سیمانی و برخی فولادی‌ها مورد اقبال نوسان‌گیران بازار بودند.

اخبار مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *