عقب‌ گرد ۱۰۶ واحدی شاخص کل بورس

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)،شاخص کل هم ‌وزن اما با افزایش ۲ واحدی عدد ۱۷ هزار و ۱۶۳ واحد را به نمایش گذاشت.
شاخص سهام آزاد شناور نیز با کاهش ۹۳ واحدی به رقم  ۸۵ هزار و ۷۸۶ واحد دست یافت.
شاخص بازار اول اما  در حالی با کاهش ۳۹ واحدی به رقم ۵۴ هزار و ۲۸۳  واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با کاهش ۴۲۷ واحدی عدد ۱۷۶ هزار و ۶۶  واحد را به نمایش گذاشت.
امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) با کاهش ۲ واحدی به ۸۹۷ واحد رضایت داد.
براساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های گروه مپنا با ۲۰ واحد ،گروه ملی صنایع مس ایران با ۱۳ واحد و خدمات انفورماتیک با ۸  واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.
در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس با ۴۸ واحد، پتروشیمی شیراز با ۱۳ واحد و فولاد مبارکه با ۱۲ واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی را در برآورد این نماگر به دوش کشیدند.
ارزش کل معاملات امروز بورس تهران به بیش از ۱۲۱ میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از ۴۹۶  میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۳۵ هزار و ۳۵۶  نوبت داد و ستد بود.
طی معاملات امروز نماد معاملات شرکت‌های مهندسی فیروزان، تجارت الکترونیک پارسیان، حق تقدم خرید سهام سیمان شاهرود، سرمایه‌گذاری ساختمانی اعتمادگستر، سولیران، مجتمع معادن مس تکنار، سرمایه‌گذاری تدبیرگران فارس خوزستان، اوراق مشارکت شهرداری قم از سوی ناظر بازار سهام متوقف و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های بهمن دیزل، کارتن ایران، گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو، واحدهای صندوق سرمایه‌گذاری گنجینه آینده روشن، ملی صنایع مس ایران، لیزینگ رایان سایپا بازگشایی شدند.
 امروز در بازار دوم بورس تهران که به معاملات درون‌گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد ۸۱ میلیون سهم ملی صنایع مس ایران به ارزش کمتر از ۱۵ میلیارد تومان در محدوده صفر تابلو با معاملات انتقالی از سوی سهامدار عمده مواجه بود.
در بانک تجارت اما کمتر از ۲۵ میلیون سهم به ارزش حدود ۱٫۵ میلیارد تومان کد به کد شد همچنین امروز ۲۰ میلیون سهم صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس به ارزش کمتر از ۹ میلیارد تومان به کدهای درون گروهی سهامدار عمده انتقال یافت.
امروز ۱۵ میلیون سهم پالایش نفت بندرعباس به ارزش بیش از ۷ میلیارد تومان از سوی سهامدار عمده کد به کد شد و در فولاد آلیاژی ایران نیز ۱۵ میلیون سهم به ارزش کمتر از ۳ میلیارد تومان به کدهای درون‌گروهی سهامدار عمده انتقال یافت.
در عین حال امروز اندکی بیش از ۶ میلیون سهم پتروشیمی مبین به ارزش بیش از ۲ میلیارد تومان کد به کد شد. در سرمایه‌گذاری صنایع شیمیایی ایران نیز اندکی بیش از ۵ میلیون سهم به ارزش کمتر از ۲ میلیارد تومان کد به کد شد و در پالایش نفت اصفهان نیز تعداد ۵ میلیون سهم به ارزش کمتر از ۱٫۵ میلیارد تومان میان سهامداران عمده با معاملات انتقالی روبه‌رو شد.
  امروز بازار سهام در حالی معاملاتی کم‌حجم و بی‌رمق را به نظاره نشست که تک‌سهم‌های بازار میزبان ورود و خروج بورس‌بازهای تالار شیشه‌ای هستند. بازاری که هنوز برای فردای خود هم اطمینان چندانی ندارد، اما همچنان به اندک بازدهی‌های سهم‌های کوچک بازار دلخوش کرده است.
امروز در بازارهای جهانی نیز با وجود افزایش قیمت جهانی نفت خام و نوسانی شدن بازارهای جهانی کالاهای اساسی اغلب نمادهای معاملاتی گروه فلزات اساسی و معدنی‌های بورس در محدوده صفر تابلو به کار خود پایان دادند.
به  نوشته فارس، امروز بازار سهام بازاری کم‌حجم و کم‌فروغ بود که تحرک بورس‌بازها در تک‌سهم‌ها تنها ویژگی‌ این بازار بود.

سایر عناوین این مطلب:

اخبار مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *