عواملی که به ضرر طلاتمام خواهد شد

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)،به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکو نیوز،تحلیلگران اقتصادی موسسه سرمایه گذاری ای ان جی تاکید کردند: قیمت طلا در شرایط کنونی و پس از انتشار امارهای اشتغال آمریکا تمایل زیادی به اصلاح روند گذشته داشته و احتمالا با کاهش بیشتری روبرو خواهد شد.
بر اساس این گزارش تحلیلگران موسسه ای ان جی افزودند:  طلا دنباله رو است نه یک رهبر در عرصه بازارهای بین المللی. طلا روندی را دنبال می کند که این ۴ عامل مهم به آن دیکته می کند.
به نظر می رسد تقویت ارزش دلار پس از انتشار امارهای مثبت اشتغال در آمریکا می تواند موجب کاهش قیمت طلا شود. افزایش ارزش دلار در بازارهای بین المللی موجب کاهش تقاضای سرمایه گذاری برای طلا خواهد شد.
این تحلیل افزود: پاشنه آشیل قیمت طلا در شرایط کنونی، ارزش دلار آمریکا است. اگر دلار نتواند شاخص ۹۲ واحدی را حفظ کند و این سطح حمایتی شکسته شود، قیمت طلا به سرعت تا سطح ۱۳۱۰ دلار در هر اونس افزایش خواهد یافت.
عامل دوم پایین بودن فشارهای تورمی در اقتصاد آمریکا و سیاست فدرال رزرو برای افزایش نرخ بهره است. به نظر می رسد فدرال رزرو سریعتر از آنچه که بازار انتظار داشته، اقدام به افزایش نرخ بهره می کند. این مساله به ضرر نرخ تورم بوده و تنها موجب افزایش ارزش دلار شده و فشار بیشتری را بر قیمت طلا وارد می کند.
از سوی دیگر افزایش بهره و درآمد اوراق قرضه آمریکا نیز تاثیر منفی زیادی بر قیمت طلا خواهد داشت. اگر فدرال رزرو آمریکا بخواهد نرخ بهره را بار دیگر افزایش دهد، این مساله در نهایت به نفع اوراق قرضه و به ضرر قیمت طلا خواهد بود.
به نوشته طلا،نرخ برابری دلار در برابر ین ژاپن نیز ارتباط منفی بسیار زیادی با قیمت طلا دارد. تا زمانی که نرخ برابری دلار و ین ژاپن بتواند سطح ۱۰۸ واحدی را حفظ کند، روند صعودی قیمت طلا محدود خواهد بود. اگر این سطح شکسته شود احتمال افزایش بیشتر قیمت جهانی طلا وجود خواهد داشت.

اخبار مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *