قیمت دلار در بودجه غیر واقعی است

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)،به گفته یوسف داودی با توجه به تحولاتی که قیمت دلار در ماه‌های اخیر داشته، شاید بهتر باشد که نرخ دلار در بودجه سال آینده تفاوتی نزدیک به هزار تومان با نرخ واقعی و بازار نداشته باشد و بر اساس قیمت واقعی‌تری بسته شود، زیرا تفاوت قیمت هزار تومانی بسیار فاحش است.
این عضو کمیسیون کشاورزی مجلس  در عین حال می‌گوید: البته معمولا قیمت دلار در تمام قوانین بودجه سال‌های اخیر با نرخ واقعی این ارز در بازار تفاوت‌هایی داشت اما برای بودجه سال آینده به نظر می‌رسد که این تفاوت زیاد است و باید مرتفع شود. 
داودی با خاطرنشان کردن این موضوع که مصوبات کمیسیون تلفیق مجلس قطعی نیست و احتمال اعمال تغییراتی در آن در صحن علنی مجلس وجود دارد، اظهار داشت: البته اعضای کمیسیون تلفیق برای پیشگیری از تورم و جلوگیری از افزایش قیمت‌ها و افزایش نیافتن مشکلات اقتصادی مردم، چنین تصمیمی را در مورد نرخ دلار در بودجه گرفتند زیرا افزایش نرخ دلار در بودجه بر قیمت بسیاری از کالاها و تورم تاثیر می‌گذارد.
به نوشته اقتصادآنلاین ،این نماینده مجلس همچنین با اشاره به نظر فعالان اقتصادی و بخش خصوصی که معتقدند باید قیمت دلار در بودجه متناسب با نرخ تورم افزایش بیابد، گفت: اگر این قاعده رعایت شود، باید نرخ دلار در بودجه سال ۹۷ بیشتر از ۳۵۰۰ تومان در نظر گرفته شود، زیرا باید ۱۰ درصد به قیمت دلار افزوده شود.
به گفته داودی تمام این‌ها در حالی است که این احتمال وجود دارد که نرخ تورم در سال آینده افزایش بیابد و حتی کشور تورم دو رقمی را تجربه کند.  
 

اخبار مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *