قیمت طلا به بیش از ۱۲۳۰ دلار رسید

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)،به نقل از پایگاه اینترنتی مارکت واچ، روند صعودی قیمت طلا پس از اعلام تصمیم فدرال رزرو آمریکا مبنی بر افزایش نرخ بهره در تازه ترین نشست خود، ادامه داشته است.
بر اساس این گزارش قیمت هر اونس طلا در پایان مبادلات روز جمعه با ۳٫۱۰ دلار افزایش به بیش از ۱۲۳۰ دلار رسیده است که این بالاترین رقم از اوایل مارس بوده است. قیمت طلا در هفته گذشته ۲٫۴ درصد رشد داشته که این میزان افزایش نیز از هفته منتهی به ۳ فوریه بی سابقه بوده است.
قیمت هر اونس نقره نیز با ۰٫۵ درصد افزایش در پایان مبادلات روز جمعه به ۱۷٫۴۱ دلار رسیده است. قیمت نقره نیز در هفته گذشته بیش از ۲٫۹ درصد رشد داشته است.
شاخص ارزش دلار آمریکا در هفته گذشته با کاهش ۱٫۱ درصدی روبرو شده است. کریستین ماگون رئیس موسسه سرمایه گذاری آمپلیفای اینوستمنت تاکید کرد: به نظر من قیمت طلا در کوتاه مدت تحت تاثیر کاهش ارزش دلار ، همچنان صعودی خواهد بود.
فدرال رزرو آمریکا تاکید کرده است که هیچ عجله ای برای افزایش نرخ بهره طی ماه های آینده ندارد و همین مساله فشار زیادی را بر ارزش دلار وارد کرده است.
به نوشته سایت طلا،وی افزود: اعلام بودجه پیشنهادی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نیز فشار زیادی بر شاخص سهام وارد کرده و این مساله نیز به نفع قیمت طلا خواهد بود.
جفری نیکولس تحلیلگر برجسته موسسه روسلند کاپیتال نیز گفت: سیاست های مالی و بودجه ترامپ موجب کاهش نسبی شاخص سهام اس اند پی و داوجونز آمریکا شده است. سرمایه گذاران در حال انتقال سرمایه های خود از بازار سهام به بازار طلا هستند.
به نظر می رسد قیمت جهانی طلا در کوتاه مدت تحت تاثیر انتشار آمارهای مهم اقتصادی آمریکا منطقه یورو و چین قرار خواهد داشت. نگرانی های سیاسی نیز می تواند عامل مهم و تاثیر گذاری بر قیمت طلا به شمار رود. در پیش بودن انتخابات مهم و سرنوشت ساز آلمان و فرانسه و آغاز مذاکرات مربوط به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا می تواند نوسانات زیادی را در بازارهای بین المللی و نرخ ارز ایجاد کند.

اخبار مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *