قیمت طلا ثابت ماند

به گزارش ریسک نیوز به نقل از رویترز، در حالی که افزایش تنش های ژئوپلتیک همچنان در حال افزایش تقاضا برای سرمایه گذاری در بازار طلاست، قیمت فلز زرد امروز بدون تغییر باقی ماند.

مشاوران ارشد دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز یکشنبه در مورد اینکه سیاست واشنگتن پس از حمله موشکی به پایگاه شعیرات به چه سمتی حرکت کند اختلاف نظر داشتند، در حالی که رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه این کشور هشدار داد که این حمله هشداری برای دیگر کشورها از جمله کره شمالی بوده است.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز عمدتا در رقم ۱۲۵۳ دلار و ۸۶ سنت بدون تغییر ماند، در حالی که قیمت طلای آمریکا با ۰٫۲ درصد کاهش به ۱۲۵۵ دلار و ۴۰ سنت رسید.

شاخص دلار روز دوشنبه تا ۰٫۱۵ درصد افزایش داشت و به رقم ۱۰۱٫۳۴۰ رسید که بالاترین رقم در طی ۳ هفته اخیر بود.

مارک تو، رئیس بخش تحقیقات گروه مالی وینگ فانگ هنگ کنگ گفت: «طلا با وجود افت و خیزهایی که تجربه می کند، کم و بیش خود را در سطح قیمت ۱۲۰۰ تا ۱۲۵۰ دلار حفظ کرده است.»

«من فکر نمی کنم قیمت طلا بالاتر برود، هرچند که احتمال افزایش نرخ بهره در آمریکا پایین آمده است. مسیر افزایش نرخ بهره و سیاست پولی انقباضی بانک مرکزی آمریکا کاملا روشن است.»

قیمت طلا روز جمعه به رقم ۱۲۷۰ دلار و ۴۶ سنت رسید که بالاترین رقم از ۱۰ نوامبر تاکنون بود، اما نتوانست در این رقم باقی بماند.

وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز گفت، آنطور که تحلیل های فنی نشان می دهد، قیمت طلا ممکن است به رقم ۱۲۴۱ دلار کاهش یابد.

اما تقاضا برای خرید طلا به دلیل افزایش تنش های ژئوپلتیک افزایش داشته و این مسئله موجب رشد قیمت ها شده است. در حالی که تنش ها در شبه جزیره کره افزایش یافته، یک یگان ضربت نیروی دریایی آمریکا برای نمایش قدرت به سمت اقیانوس آرام غربی و نزدیکی شبه جزیره کره حرکت خواهد کرد.

اخبار مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *