نوسان کم بهای طلا در بازارهای بین المللی طی روزهای آینده


چاپ

gold_and_tarazu

طلا نیوز : تازه ترین بررسی و نظرسنجی پلاتز نشان می دهد که قیمت جهانی طلا طی روزهای آینده تغییر چندانی نخواهد داشت و در محدوده فعلی در نوسان خواهد بود.

 

به گزارش پایگاه اینترنتی پلاتز، تحلیلگران اقتصادی و فعالان بازارهای بین المللی بر این باورند که قیمت طلا در روزهای آینده تغییر چندانی نخواهد داشت و در محدوده فعلی کنترل خواهد شد و حتی احتمال افزایش قیمت این فلز زرد نیز وجود دارد، اگر فدرال رزرو آمریکا مطابق با انتظارات اولیه نرخ بهره را افزایش دهد.

 

بر اساس این گزارش اکثر کارشناسان اقتصادی معتقدند که فدرال رزرو آمریکا در پایان نشست دو روزه خود در چهارشنبه، نرخ بهره را ۰٫۲۵ درصد افزایش خواهد داد.

 

قیمت جهانی طلا در هفته های اخیر با افت شدیدی روبرو شده است که علت اصلی آن تقویت ارزش دلار آمریکا و گمانه زنی های مربوط به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو و سیاست های اقتصادی و مالی ترامپ بوده است.

 

برگزاری همه پرسی اصلاح قانون اساسی ایتالیا و افت شدید ارزش یورو در برابر دلار نیز عامل مهمی در کاهش قیمت طلا بوده است. فدرال رزرو آمریکا احتمالا قصد دارد نرخ بهره را برای نخستین بار در سال ۲۰۱۶ میلادی افزایش دهد.

 

کامرزبانک آلمان اعلام کرد: اینکه انتظار سرمایه گذاران بین المللی درباره مسیر نرخ بهره آمریکاچگونه شکل بگیرد  تاثیر زیادی بر نوسانات ارزش دلار و قیمت طلا در ماه های آینده خواهد داشت.

 

این توافق و اجماع کلی در بازار وجود دارد که فدرال رزرو آمریکا طی ماه های آینده نیز نرخ بهره را افزایش خواهد داد و این مساله در نهایت موجب افزایش ارزش دلار و افت قیمت طلا خواهد شد.

 

گزارش سایت طلا حاکیست، با افزایش نرخ بهره آمریکا تقاضا برای طلا با کاهش روبرو می شود. نظرسنجی موسسه سی ام ئی نشان می دهد که احتمال افزایش نرخ بهره فدرال رزرو تا ژوئن آینده ۵۰ درصد تا سپتامبر ۶۰ درصد و نوامبر آینده ۷۰ درصد است.

 

البته برخی تحلیلگران به پلاتز گفته اند که در صورت افزایش نرخ بهره در نشست دسامبر احتمال افزایش قیمت طلا وجود دارد چرا که نااطمینانی نسبت به سیاست های فدرال رزرو از بین خواهد رفت.

 

میزان ذخایر طلای صندوق اس پی دی آر نیز پس از افت ۶۰ تن در ماه نوامبر، از ابتدای دسامبر نیز بیش از ۲۳ تن کاهش یافته است.

 

منبع: سایت طلا

لینک کوتاه این مطلب برای به اشتراک گذاری: http://www.talanews.com/fa/yh9f

اضافه کردن نظر


تازه کردن

اخبار مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *