ورود کارگزاری‌های خارجی به بازار سرمایه

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)،حمیدرضا مهرآور  گفت: کارگزاری‌های داخلی دارای توانمندی لازم هستند، اما مشکلاتی در بخش نرم افزار و سخت افزاری وجود دارد.
مهرآور یادآور شد: فعالیت در بورس، تابع شرایط بازار سرمایه است، بنابراین اگر وضعیت معاملات خوب باشد، درآمدزایی کافی نیز در بازار وجود خواهد داشت.
رئیس هیات مدیره کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار با بیان این که برخی هزینه‌های غیرمنطقی بر صنعت کارگزاری تحمیل شده است، افزود: این هزینه‌ها در گذشته وجود نداشته، به همین دلیل وضع یکباره آن‌ها باعث افزایش هزینه‌های کارگزاری‌ها شده است.
وی درباره مسایل مربوط به بحران مالی در کارگزاری‌های بازار سرمایه، گفت: سودآوری کارگزاری‌ها مانند سایر صنایع نوسان دارد و این به معنای در معرض ورشکستگی قرار داشتن آن‌ها نیست.
وی درباره زیان انباشته کارگزاری‌ها نیز گفت: گاهی به علت شرایط مالی بازار سرمایه، زیان انباشته در صورت‌های مالی کارگزاری‌ها منعکس و به طور معمول در سال‌های بعد اصلاح می‌شود.
مهرآور با بیان اینکه بازار پولی و بانکی مسئولیت تامین مالی کوتاه مدت و بازار سرمایه وظیفه تامین مالی بلند مدت را عهده دار است، اضافه کرد: باید سازوکاری اندیشیده می‌شد تا منابع سرمایه گذاری این صندوق‌ها به سمت بازار سرمایه و سهام برود.
وی با بیان اینکه نیازی به نظارت بانک مرکزی بر صندوق‌های سرمایه گذاری با درآمد ثابت وجود ندارد، بیان داشت: بازار سرمایه توان کافی برای نظارت بر این صندوق‌ها دارد.
به نوشته باشگاه خبرنگاران ،رئیس هیات مدیره کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار در پاسخ به سوالی درباره الزام صندوق‌های سرمایه گذاری با درآمد ثابت برای خرید سهام گفت: در سال‌های گذشته، وضعیت شرکت‌ها مطلوب نبود، بنابراین ترجیح دادند به سمت سرمایه گذاری در بخش‌های با سود ثابت بروند.

اخبار مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *