پیش بینی ثبات برای بازار طلا

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)،به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکو نیوز، حتی کارشناسان اقتصادی که همواره معتقد به افزایش قیمت طلا در بلندمدت هستند، اذعان کرده اند که قیمت طلا احتمالا طی روزهای آینده تا حدی کاهش خواهد یافت تا به ثبات نسبی برسد، به خصوص آنکه بازارهای بین المللی واکتش چندانی به آزمایش موشکی کره شمالی نشان نداده است. جاسپر لاولر تحلیلگر ارشد موسسه لندن کاپیتال تاکید کرد: من به طور کلی دیدگاه مثبتی نسبت به قیمت طلا دارم ولی به نظر می رسد این فلز گرانبها طی روزهای آینده به ثبات خواهد رسید.
وی در ادامه افزود: زمانی که قیمت طلا به ۱۳۵۰ دلار رسید، نگرانی هایی ایجاد شد و تقاضای فیزیکی نیز با کاهش روبرو شده است. آزمایش موشکی کره شمالی نیز تاثیر چندانی بر قیمت طلا نداشته است. مسائل سیاسی هنوز از عرصه بین المللی حذف نشده است. حمله تروریستی لندن نیز فعلا در صدر اخبار قرار دارد. ولی به نظر می رسد نشست فدرال رزرو آمریکا در روزهای آینده همه چیز را تحت تاثیر قرار خواهد داد.
وی در ادامه گفت: لحن بیانیه نشست فدرال رزرو آمریکا طی سه شنبه و چهارشنبه تاثیر زیادی بر نوسانات قیمت طلا خواهد داشت.
اگر لحن بیانیه فدرال رزرو به گونه ای باشد که احتمال افزایش نرخ بهره طی ماه های آینده کاهش یابد، این مساله به ضرر ارزش دلار و به نفع قیمت طلا خواهد بود.
 به نوشته طلا،اکثر کارشناسان اقتصادی بر این باورند که فدرال رزرو آمریکا به احتمال زیاد در نشست هفته آینده نرخ بهره را افزایش نخواهد داد.
سیمونا گامبارینی تحلیلگر ارشد اقتصادی در این باره گفت: نشست فدرال رزرو قطعا مهم است و سرمایه گذاران بر نتایج این نشست تمرکز کرده اند. بعید است فدرال رزرئ نرخ بهره را بار دیگر تا پایان امسال افزایش دهد. نرخ تورم آمریکا همچنان پایین تر از هدف ۲ درصدی است و این مساله احتمال افزایش نرخ بهره را کاهش داده است.
وی افزود: افت شاخص سهام در بازارهای بین المللی می تواند تاثیر زیادی بر افزایش قیمت طلا در روزهای آینده داشته باشد. تصمیم احتمالی فدرال رزرو آمریکا برای کاهش تراز مالی طی ماه های آینده نیز می تواند تاثیر زیاد و مهمی بر قیمت طلا داشته باشد.

اخبار مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *