پیش بینی سوییسی ها از قیمت طلا

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)، موسسه کردیت سوییس افزود: میانگین قیمت هر اونس طلا در سه ماه نخست سال آینده به ۱۲۷۵ دلار خواهد رسید و این رقم تا سه ماه پایانی سال ۲۰۱۷ به بیش از ۱۴۰۰ دلار می رسد.
این گزارش افزود: میانگین قیمت هر اونس طلا در سال ۲۰۱۸ میلادی نیز به بیش از ۱۳۷۵ دلار خواهد رسید.
موسسه کردیت سوییس اعلام کرد که میانگین قیمت هر اونس نقره سال آینده به بیش از ۱۷٫۸۰ دلار می رسد و این رقم برای سال ۲۰۱۸ نیز به ۱۸٫۵۰ دلار خواهد رسید.
پیش بینی این موسسه مالی در خصوص افزایش قیمت طلا در سال آینده در شرایطی است که قیمت این فلز زرد پس از پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا با کاهش شدیدی روبرو شده است.
موسسه کردیت سوییس افزود: تقویت ارزش دلار افت تقاضای فیزیکی در بازار هند و گمانه زنی های مربوط به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا تاثیر زیادی بر افت قیمت طلا در هفته های اخیر داشته است.
این موسسه با استدلالاتی که عنوان می کند پیروزی ترامپ و اجرای سیاست های مالی وی به ضرر قیمت طلا خواهد بود، مخالف است. ترامپ قول داده است تا مالیات ها را کاهش داده و طی ده سال آینده هزار میلیارد دلار برای توسعه زیرساختهای اقتصادی سرمایه گذاری کند.
موسسه کردیت سوییس افزود: به نظر ما سیاست های ضد مهاجرت و سیاست های حمایت از تجارت و بازرگانی خارجی در نهایت به ضرر رشد اقتصادی و به نفع تورم خواهد بود. این مساله خطر نوسانات شدید ارزی را نیز بیشتر خواهد کرد. در پیش بودن انتخابات سرنوشت ساز آلمان؛ فرانسه و هلند نیز می تواند تاثیر زیادی بر قیمت طلا داشته باشد.
نگرانی های زیادی نیز نسبت به وضعیت تولید و عرضه جهانی طلا وجود دارد.

اخبار مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *