گنجاندن فناوری بیومتریک در ابزارهای پرداخت

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)، در این میان، ارائه کنندگان خدمات پرداخت کارتی و شرکت های تازه تاسیس فعال در حوزه فناوری در حال گنجاندن این فناوری در کارت ها و خودپردازهای هوشمند و خدمات پرداخت الکترونیک خود هستند.
یکی از تحلیلگران این صنعت در موسسه تحقیقاتی ای بی آی می گوید: “این تحول در بازار، سریع تر از آنچه پیش بینی شده بود در حال وقوع است و انتظار می رود درآمد حاصل از فناوری بانکی بیومتریک تا سال ۲۰۲۱ به ۴ میلیارد دلار برسد. آمارها نشان می دهد زیان های حاصل از تقلب ها در تراکنش های کارتی تنها در آمریکای شمالی ۸ میلیارد دلار است که این رقمِ بزرگ، نشان می دهد ضروری است تدابیری برای بالا بردن امنیت پرداخت ها انجام شود.”
گنجاندن فناوری بیومتریک در ابزارهای پرداخت هوشمند فواید زیادی در بردارد: با بهره گیری از این فناوری می توان امنیت تراکنش های بانکی و فرایند تشخیص هویت را بالا برد و بر سهولت استفاده از این ابزارها افزود. در این حالت مصرف کنندگان با خیالی آسوده تر این آنها استفاده خواهند کرد.
از پیش شرکت مسترکارت سیستم تشخیص هویت بیومتریک چهره را مورد استفاده قرار داده و شرکت های ژاپنی هیتاچی و فوجیتسو برای خودپردازها یک سیستم تشخیص هویت مبتنی بر شناسایی ویژگی های سیاهرگ دارنده کارت طراحی کرده اند که با استفاده از آن، ویژگی های منحصر بفرد سیاهرگ افراد شناسایی می شود. از سوی دیگر اتم بانک در حال استفاده از روش صرفا آنلاین است و برخی دیگر از بانک ها در حال توسعه فناوری تسخیص عنبیه مبتنی بر تلفن همراه هوشمند هستند.
به نوشته بانکداری الکترونیک، البته هنوز هم نمی توان گفت خطرات امنیتی از میان رفته است. خطاهای امنیتی همواره عاملی برای نگرانی هستند و حتی با بهره گیری از ویژگی های بیومتریک مصرف کنندگان، نگرانی ها از میان نخواهد رفت. بانک ها و شرکت های ارائه کننده خدمات بانکی باید مشتری ها را مطمئن کنند که داده های آنها با کارایی و امنیت، ذخیره و مدیریت می شود.
منبع: atmmarketplace

اخبار مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *